Skiftende kunstudstillinger i sognegården

Udstillingerne kan ses, når der er personale eller arrangementer i sognegården.

Som udgangspunkt er der altid personale i kirkekontorets åbningstider, som er:

tir + ons    kl. 13 - 16

tor            kl. 13 - 18

fre            kl. 10 - 13

Ring evt. i forvejen og forhør om andre mulige tidspunkter på tlf. 23 43 17 51



Kommende aktiviteter

14dec kl. 14:00

Julebingo og Luciaoptog

14dec kl. 14:00
16dec kl. 15:00

Julekoncert med Stillingkoret

16dec kl. 15:00
06jan kl. 09:30

Gudstjeneste - Helligtrekonger

v/ sognepræst Anja Rokkjær. Kirkekaffe

06jan kl. 09:30
08jan kl. 14:00

De goe gamle dage

08jan kl. 14:00
08jan kl. 17:00

Fernisering

v/ Stilling Gram Kunstforening

08jan kl. 17:00
09jan kl. 19:30

Fællessang fra Kirkesangbogen

v/ sognepræst Lisbeth Kristensen og pianist Michael Blume

09jan kl. 19:30
10jan kl. 19:00

Bogklub

10jan kl. 19:00
15jan kl. 10:00

Barnevognstræf

15jan kl. 10:00
15jan kl. 10:00

Barnevognstræf

15jan kl. 10:00
15jan kl. 14:00

Nørklerne

15jan kl. 14:00
16jan kl. 19:30

Studiekreds - Kongens Fald, 1. gang

v/ sognepræst Lisbeth Kristensen

16jan kl. 19:30
17jan kl. 10:00

Mindernes Allé v/ Ebbe Larsen: Stilling på landkortet

17jan kl. 10:00
22jan kl. 10:00

Såmænd - Stillings mandeklub

22jan kl. 10:00
22jan kl. 14:00

De goe gamle dage

22jan kl. 14:00
23jan kl. 17:00

Konfirmandmesse

foregår på Sølund

23jan kl. 17:00
24jan kl. 19:30

Studiekreds - Kongens Fald, 2. gang

v/ sognepræst Peder Roulund

24jan kl. 19:30
29jan kl. 10:00

Barnevognstræf

29jan kl. 10:00
29jan kl. 14:00

Nørklerne

29jan kl. 14:00
29jan kl. 16:30

Syng-Spis-Snak

Højskolesang og spisning v/ Poul Raaby

29jan kl. 16:30
31jan kl. 10:00

Familie på farten

31jan kl. 10:00
05feb kl. 14:00

De goe gamle dage

05feb kl. 14:00
06feb kl. 19:30

Studiekreds 3. gang - Kongens Fald i Aarhus Teater

06feb kl. 19:30
08feb kl. 19:30

Klassisk fredagscafé om Brahms

v/ pianist Michael Blume

08feb kl. 19:30
19feb kl. 10:00

Såmænd - Stillings mandeklub

19feb kl. 10:00
19feb kl. 14:00

De goe gamle dage

19feb kl. 14:00
21feb kl. 10:00

Fortælleforedrag v/ Ruth Dein

21feb kl. 10:00
24feb kl. 09:30

Gospelworkshop v/ Rune Herholdt

Tilmelding

24feb kl. 09:30
24feb kl. 17:00

Gospelgudstjeneste i sognegården

v/ Rune Herholdt og kæmpekor

24feb kl. 17:00
26feb kl. 10:00

Barnevognstræf

26feb kl. 10:00
26feb kl. 14:00

Nørklerne

26feb kl. 14:00
26feb kl. 16:30

Syng-Spis-Snak

Højskolesang og spisning v/ Poul Raaby

26feb kl. 16:30
03mar kl. 14:00

Fastelavnsgudstjeneste

v/ sognepræst Lisbeth Kristensen. med kor, tøndeslagning, FDF, KFUM-spejdere og …

03mar kl. 14:00
07mar kl. 19:30

Introaften til sognerejse 2020 til Oberammergau

v/ Poul Raaby

07mar kl. 19:30